خسارت 50 میلیاردی خاموشی های زمستان به واحدهای صنعتی کوچک تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به اینکه در قطعی های برق زمستان سال جاری روزانه حدود ۲.۵ میلیارد تومان خسارت در حوزه بیکاری کارگران در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به کارفرمایان تحمیل شده است، افزود: خسارت قابل توجه واحدهای صنعتی ناشی از قطعی برق بدون اعلام قبلی تحمیل شده است. این میزان خسارت برای ۲۰ روز حدود ۵۰ میلیارد تومان براورد شده است.


به گزارش برق نیوز به نقل از ایسنا، حشمت الله عسگری در هفتاد و دومین جلسه شورای گفتگو بخش خصوصی و دولت با اشاره به قطعی برق در زمستان و مشکلات ناشی از آن برای واحد‌های صنعتی و تولیدی، گفت: در قطعی‌های برق زمستان سال جاری روزانه حدود ۲.۵ میلیارد تومان خسارت در حوزه بیکاری کارگران در واحد‌های صنعتی کوچک و متوسط به کارفرمایان تحمیل شده است. در حقیقت این میزان خسارت برای ۲۰ روز حدود ۵۰ میلیارد تومان براورد شده است.

وی افزود: در سال جاری روزانه به طور میانگین حدود دو ساعت و ۴۵ دقیقه در شهرک‌های صنعتی قطعی برق داشته ایم و بر همین اساس ۳۰ درصد تولید شهرک‌های صنعتی تهران تحت تاثیر قطعی برق در مدت یکماه از چرخه تولید خارج شده اند.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: متاسفانه در ۱۰ روز اول قطعی‌های برق برنامه زمان بندی اعلام نشده بود و قطعی‌ها از قبل اعلام نمی‌شد لذا خسارت‌ها به شدت بالا بود؛ و واحد‌های صنعتی خسارت‌های قابل توجهی همچون از بین رفتن مواد اولیه، اسیب دیدن خطوط تولیدی و از بین رفتن مواد تولیدی را متحمل شدند.