طرح «برق امید» حداکثرتا دوماه آینده اجرایی می‌شود

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: طرح «برق امید» حداکثر تا دوماه آینده اجرایی خواهدشد.


«همایون حائری» روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: برآوردهای انجام شده برای اجرای طرح «برق امید» نشان می‌دهد هشت میلیون و 500 هزار مشترک خانگی  شامل این طرح می‌شوند.
وی ادامه داد : بر اساس مصوبه‌ای که دوم شهریور ماه امسال از هیات وزیران دریافت شد مقرر است طرح  برق امید اجرایی شود و براین اساس اکنون تهیه دستورالعمل‌های اجرایی این مصوبه دردست اقدام است.
حائری گفت: کمیته‌هایی در وزارت نیرو برای بررسی چگونگی اجرای طرح تشکیل شده و بررسی‌های لازم درحال انجام است و حداکثر تا دوماه آینده این طرح اجرایی خواهد شد .

معاون وزیر نیرو در باره محل تامین پاداش‌های در نظر گرفته شده در اجرای طرح خاطرنشان ساخت: تخفیف و پاداشی که به این هشت و نیم میلیون مشترکی که الگوی مصرف را در مقادیر مشخص شده رعایت می‌کنند از محل صرفه جویی هایی که در صنعت برق ایجاد می‌شود جبران خواهد شد.

وی به ورود کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به این موضوع اشاره کرد و گفت:در بحث تهیه دستورالعمل‌های اجرایی روز شنبه در کمسیون انرژی مجلس حضور یافته  و درباره جزییات طرح و اینکه چگونه اجرا خواهد شد توضیح داده شد تا بتوان با هم فکری اعضای این کمیسیون طرح را بهتر اجرایی کرد.

حائری با تاکید براینکه بر اساس مصوبه هیات وزیران این طرح باید حداکثر دوماه آینده اجرایی شود از همفکری اعضای کمیسیون انرژی مجلس در اجرای طرح استقبال کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در باره اینکه آیا این طرح شامل بخش‌های کشاورزی و صنعت هم می‌شود گفت: طرح برق امید برای مشترکان خانگی است که الگوهای مصرف را رعایت می‌کنند و شامل بخش‌های صنعت و کشاورزی نمی‌شود.
وی ادامه داد: طرح برق امید همچنین شامل اقامت سراهای گردشگری، هتل‌ها و ویلاها و ساختمان‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند نخواهد شد. در این طرح مشترکان خانگی به سه دسته پرمصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم بندی شده و کم مصرف ها از پرداخت ۱۰۰در صد قبوض برق معاف خواهند شد.

به زودی از طریق تلفن به همه مشترکان خانگی اعلام خواهد شد که در کدام گروه مصرف قرار دارند تا اقدام‌های لازم را برای استفاده از مزایا، منافع و پاداش این طرح انجام دهند.

ایرنا