مصرف سوخت نیروگاه های کشور چقدر است؟

شرکت توانیر فراخوانی با هدف دریافت ساز و کار‌های اجرایی که در شرکت‌ها یا اذهان همکاران وجود دارد و می‌تواند با کمترین هزینه از آن استفاده کند را منتشر کرد.


محمدرضا جولایی سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران د با اشاره به میزان مصرف گاز در کشور گفت: میزان مصرف فعلی گاز کشور ۵۶۱ میلیون متر مکعب است که این میزان نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی رشد ۳۰ میلیون متر مکعبی را نشان می‌دهد.
او ادامه داد:امروز میزان مصرف گاز ۵۶۱ میلیون متر مکعب بود که نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است.

 

سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در خصوص میزان گاز مصرفی به نیروگاه‌های کشور افزود: نیروگاه‌ها تنها در صورتی می‌توانند گاز بیشتری در فصل زمستان برداشت کنند که تولید افزایش پیدا کند. با شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور میزان مصرف آب داغ در کشور بالا رفته و این موضوع میزان مصرف گاز را افزایش داده است.
سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: حجم گاز تحویلی به نیروگاه‌ها بسته به سرمای هوا، شدت و طول زمان سرما خواهد بود، ولی اولویت اول ما سوخت مورد نیاز بخش خانگی است.
جولایی بیان کرد: میزان مصرف فعلی گاز طبیعی در نیروگاه‌ها ۲۴۵ میلیون متر مکعب است که ۶ تا ۸ میلیون لیتر گازوئیل و ۱۵ میلیون لیتر نیز مازوت در نیروگاه‌های کشور به عنوان سوخت مصرف می‌شود.