گام‌های استوار نیرو پارسه برای رشد تولید و‌ جبران کمبود برق در کشور/نیروگاه 25 مگاواتی دریاسر احداث می‌شود

عملیات اجرایی نیروگاه 25 مگاواتی گازسوز دریاسر بزودی آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه، به محض نهایی شدن تأمین مولدهای گازسوز پروژه دریاسر، عملیات اجرایی را در کمترین زمان ممکن آغاز می‌کنیم.

مدت زمان اجرای پروژه نیروگاه 25 مگاواتی گازسوز دریاسر ۱۸ ماه در نظر گرفته شده است برای تکمیل و بهره¬برداری از این پروژه بیش از 4 هزار میلیارد ریال هزینه پیش‌بینی شده است.

میزان تولید برق بعد از بهره برداری حدود 190 هزار مگا وات ساعت در سال است و هدف از اجرای طرح تأمین برق و جبران کسری انرژی در محدوده دریاسر از طریق تولید انرژی الکتریکی و فروش به شرکت برق منطقه‌ای در قالب قرارداد خرید تضمینی است.

بعد از تکمیل و بهره برداری برای ۲۸ نفر به صورت مستقیم اشتغال¬زایی ایجاد می‌شود و شرکت نیرو پارسه برای رشد تولید و جبران کمبود برق در کشور رسالت خود را جهت همیاری به دولت انجام خواهد داد.

شرکت نیرو پارسه در طی مدت فعالیت خود نسبت به تأمین و همکاری برای ایجاد حدود 140 مگاوات نیروگاه فعالیت داشته است.

با نیم نگاهی به آمارها در فاصله سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۹، رشد ظرفیت تولید برق در کشور از ۸.۸ درصد به ۲.۲۳ درصد رسیده است، که نشان از آن دارد ظرفیت تولید در این سال‌ها نزولی و در مقابل مصرف برق در کشور در این مدت صعودی بوده است.

تداوم این شرایط از یک سو و مشکل کمبود برق و خاموشی‌های اجباری ناشی از آن در زمان اوج بار مصرف این موضوع را ضروری می‌سازد که ظرفیت نیروگاهی در کشور افزایش یافته و یک برنامه ریزی دقیق برای تولید و مصرف برق انجام شود.

نیرو پارسه از شرکت‌های وابسته به گروه سرمایه گذاری خوارزمی با فهم دقیق و درست از شرایط کشور در حد توان برای رشد تولید و‌ جبران کمبود برق در کشور تاکنون گام‌های موثری برداشته و در این راستا برنامه‌های مدون تنظیم و در دستور کار دارند.

انتهای پیام/ن