نقش‌موثرشرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تولید‌برق کشور

با سرمایه ­گذاری­ های صورت گرفته در زیرساخت های تولید برق در کشور، جمهوری اسلامی ایران در رتبه چهاردهم کشورهای تولید کننده برق در دنیا و جمع بزرگترین تولید کنندگان برق در خاورمیانه قرار گرفته است.


به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، در بررسی آماری انرژی جهان (b.p statistical review of world ene rgy) در خصوص کشورهای بزرگ تولید کننده برق در خاورمیانه در سال2018، ایران با تولید 311 میلیارد کیلووات ساعت برق بعد از عربستان سعودی با تولید 383 میلیارد کیلووات ساعت برق در رتبه دوم کشورهای منطقه قرار دارد.

بعد از ایران کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و عراق به ترتیب با 302، 137 و 103 میلیارد کیلووات ساعت تولید برق قرار دارند.صنعت برق در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شرکت سرمایه ­گذاری خوارزمی با درک اهمیت و پتانسیل های موجود در این صنعت گام های بلندی برای حضور موثر در تولید و توسعه صنعت برق کشور برداشته است.

 میخواهید بیشتر بدانید ؟ روی عکس کلیک کنید.

در این راستاشرکت سرمایه گذاری خوارزمی با در اختیار داشتن شرکت­های «توسعه برق و انرژی سپهر» و «تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه» و مالکیت نیروگاه های برق شهید منتظر قائم، طرشت و تنکابن نقش موثری در تولید برق کشور ایفا می کند.
لازم به ذکر است مجموعه نیروگاه بخار و سیکل ترکیبی شهید منتظرقائم با ظرفیت اسمی تولید  یک­هزار و 623 مگاوات به تنهایی حدود ۲۰ درصد برق مورد نیاز استان‌های تهران و البرز و 3 درصد برق کشور را تامین و نقش کلیدی و استراتژیک در پایداری شبکه برق سراسری کشور ایفا می­کند. در این مسیر توسعه فعالیت های تولید  برق با استفاده از فناوری های نوین و افزایش کارایی از جمله برنامه های راهبردی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال های آینده خواهد بود.

منبع خبر

روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی